Nowości - Sportowe

sobota, 11 czerwca 2016

Walia - Słowacja (2:1)

Dzisiaj pierwsze mecze grupy B. O godzinie 18:00 rozpoczął się pojedynek między Walią, a Słowacją, natomiast wieczorem będziemy oglądali starcie Anglii z Rosją.
Na tą chwilę Walia prowadzi ze Słowacją 1:0 po golu Bale w 10 minucie spotkania.
Jednak w pierwszych minutach meczu Słowacy mogliby prowadzić dzięki Hamsikowi, jednak ten nie wykorzystał okazji po interwencji Daviesa.
W drugiej połowie spotkania, a dokładnie w 61 minucie [Słowacy odrobili straty i wyrównali 1:1.
Robson-Kanu wykorzystał okazję. Środkiem przedarł się Ramsey i wystawił piłkę Robsonowi-Kanu. Co prawda zawodnik Reading nie trafił czysto w piłkę, jednak kompletnie zmylił Kozacika.
Widmo porażki zaczęło wyraźnie zaglądać w oczy Słowakom, co odbiło się na ich stylu gry. Spora liczba fauli i determinacja w tworzeniu kolejnych sytuacji mogła przynieść skutek już kilka minut później. W akcji zmienników Miroslav Stoch dośrodkował na głowę Adama Nemca. Piłka wylądowała jednak na słupku.
<<źródło:polsatsport.pl>>]

Akcje Słowaków powodowały groźne kontry Walijczyków. Żadna z nich nie zmieniła jednak wyniku spotkania. W pojedynku debiutantów lepsze okazały się więc walijskie Smoki!

Gole: Bale (10.) , Duda (61.) ; Robson-Kanu (81.)

Kartki: Hrosovsky - żółta (Słowacja) ;

Walia: Ward - Chester, A.Williams, Davies - Gunter, Allen, Edwards, Ramsey, Taylor - J.Williams, Bale

Słowacja: Kozacik - Pekarik, Skrtel, Durica, Svento - Mak, Kucka, Hrosovsky, Hamsik, Weiss - Duris