Nowości - Sportowe

niedziela, 12 czerwca 2016

POLSKA - Irlandia Północna (1:0)

Dzisiaj, 12 czerwca 2016 odbędzie się pierwszy mecz Biało - Czerwonych na Euro 2016 we Francji.
Oglądajcie razem z nami: Allianz Riviera, Nicea - godzina 18:00, TVP 1, Polsat i Polsat Sport.

Aktualizacja: 18:57
Biało  - Czerwoni rozpoczęli grę na ME od meczu z Irlandią Północną, którzy po ponad 30 latach wystąpili z powrotem na boiskach Euro.

Aktualizacja: 20:00
Polacy emanowali energią od pierwszych minut gry. Są zmotywowani i zdeterminowani.
W pierwszej połowie przeważali w posiadaniu piłki (66%). Stwarzali mnóstwo akcji podbramkowych. Już w 5. min padł strzał w kierunku bramki Irlandczyków - niestety Milik niecelnie skierował piłkę. Cały czas kotłowało się przy bramce naszych rywali. Zarówno wszechstronny Kapustka, Milik, Błaszczykowski z Piszczkiem pracowali spokojnie w zdobyciu bramki. Zaangażowanie Orzełków niech sprawi cuda na boisku w 2. połowie.

1. połowa meczu nie należała do Irlandii - nie popisali się żadnym strzałem w kierunku bramki Szczęsnego.

W '49 min Milik nie wykorzystał szansy na zdobycie gola. Za długo się zastanawiał i właśnie wtedy Irlandia zdążyła muul odebrać piłkę.

'51 minuta - AREK MILIK ZDOBYWA GOL DLA POLSKI
Przy golu asystował mu Kuba Błaszczykowski.
Arek Milik poderwał kibiców z trybun.
Czyste szaleństwo!
Wszelkie niewykorzystane akcje przekształciły się w piękny gol dla Biało - Czerwonych.

W '59 min Łukasz Piszczek podawał do Milika, ale nie ziściło się to w bramkę. Zarówno Bartek Kapustka zbyt nerwowo oddawał strzał.

Rumuński sędzia - znany z przedłużania czasu gry oraz rozdawania kartek - nie dał ich tym, którzy na to zasługiwali. W '64 otrzymał żółtą kartkę Kapustka.
Irlandczycy próbowali przestraszyć Polaków. Przy jednej akcji Wojtek Szczęsny musiał piąstkować.
Później Kuba Błaszczykowski idealnie przyjął piłkę i zdecydował się na oddanie strzału. Jednak parę metrów brakowało, aby Kuba strzelił swojego gola na tegorocznym Euro.

Kuba zszedł z boiska. W jego miejsce wszedł Grosicki. Nasz (były) Kapitan otrzymał od kibiców owację na stojąco. Grał cudownie i pracował cały czas. Potem była pora na Jodłowca, który wszedł w miejsce Mączyńskiego.

W doliczonym czasie gry (3 min) Szczęsny i Piszczek się zderzyli. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć upadek wyglądał na poważny.

Polacy otrzymali 3 punkty i prowadzą w grupie C. Dzisiaj będzie jeszcze mecz Niemców z Ukrainą o 21:00.