Nowości - Sportowe

sobota, 18 czerwca 2016

Portugalia - Austria (0:0)

Mecz Portugalia - Austria będzie transmitowany na Polsacie Sport 2 o godzinie 21:00.
Spotkanie zostanie rozegrane na Parc des Princes w Paryżu.

Transmisję na żywo będzie mogli znaleźć również na zagranicznych stacjach.

Zarówno Portugalczycy, jak i Austriacy chcieli pokonać swojego rywala.
Już w 3. minucie meczu atakowali Austriacy. Lecz trzeba przyznać, że to była jedyna sytuacja na początku spotkania, a ostatnia przydarzyła się im w 40. min, gdy David Alaba mocno wybił piłkę z rzutu wolnego. Piłkę wybił Vieirinha.

Portugalczycy cały czas się bronili oraz przeważali w ofensywie W 21. minucie z 7. metra Ronaldo niecelnie uderzył, a za niecałe 8. minut Nani.

Druga połowa należała do emocjonującej - pod koniec 78. minuty Portugalczycy wywalczyli rzut karny (po faulu na Cristiano Ronaldo). Niestety - najlepszy piłkarz świata nie wykorzystał 11-stki i trafił w boczny słupek. Kibice zamarli.

W 86. minucie strzałem głową C. Ronaldo pokonał austriackiego bramkarza, jednak gdy dośrodkowywał - był na spalonym. Sędzia nie uznał trafienia.

Mecz skończył się bezbramkowym remisem. O awansie do 1/8 finału zdecydują ostatnie rozgrywki, w której Portugalia zmierzy się z Węgrami, a Austria z Islandią.

Portugalia – Austria 0:0

Portugalia: Rui Patricio – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Raphael Guerreiro – Quaresma (71. Mario), William Carvalho, Joao Moutinho, Andre Gomes (83. Eder) – Nani (89. Silva), Cristiano Ronaldo.

Austria: Almer – Klein, Prödl, Hinteregger, Fuchs – Ilsanker (87. Wimmer), Baumgartlinger – Harnik, Alaba (65. Schöpf), Arnautović – Sabitzer (85. Hinterseer).