Nowości - Sportowe

piątek, 10 czerwca 2016

Francja - Rumunia (2:1)

O godzinie 21:00 na stadionie Saint-Denis rozpoczął się MECZ OTWARCIA Mistrzostw Europy 2016.
Pierwszy mecz na Euro grają gospodarze - czyli Francuzi z drużyną Rumunii.
Już w 3. minucie byliśmy świadkami wielkich emocji podbramkowych Francji. Jednak Trójkolorowi cały czas walczą. Rumunia, od początkowych minut, stara się wywoływać presję na Gospodarzach, dzięki czemu stwarzają niebezpieczne akcje. Kto pierwszy strzeli gola w meczu otwarcia?  Dopiero 42. minuta 😊
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Zapewne Francuzi dostali w szatni ogromną motywację i dlatego w drugiej połowie mecz otwarcia najwięcej się działo !
Olivier Giroud, Bogdan Stancu i Dimitri Payet zdobyli swoje pierwsze gole w tegorocznych ME.
Mecz rozpoczęcia Euro 2016 zakończył się zwycięstwem Francuzów 2:1.
Rumuni przysporzyli im nie lada problemów, ale Gospodarze wywalczyli zwycięstwo.

Bramki: Olivier Giroud (58 min.), Dmitri Payet (89 min.) - Bogdan Stancu (65 min. - k.)

Żółte kartki: Olivier Giroud (Francja), Vlad Chiriches, Razvan Rat, Adrian Popa (Rumunia).

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).

Francja: Hugo Lloris - Patrice Evra, Laurent Koscielny, Adil Rami, Bacary Sagna - Dimitri Payet (90, Moussa Sissoko), Blaise Matuidi, N'Golo Kante, Paul Pogba (77, Anthony Martial) - Olivier Giroud, Antoine Griezmann (66, Kingsley Coman).

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Razvan Rat - Adrian Popa (82, Gabriel Torje), Nicolae Stanciu (72, Alexandru Chipciu), Ovidiu Hoban, Mihai Pintilii - Florin Andone (61, Denis Alibec), Bogdan Stancu.