Nowości - Sportowe

sobota, 25 czerwca 2016

1/8 finału Euro 2016: Walia - Irlandia Północna (1:0)

Mecz Walia - Irlandia Północna będzie transmitowany na Polsacie Sport 2 o godzinie 18:00.
Spotkanie zostanie rozegrane na Parc des Princes w Paryżu.

Transmisję na żywo będzie mogli znaleźć również na zagranicznych stacjach.

Aktualizacja: 21:00
 Początek mógłby być ciekawy ze względu pressingu Irlandczyków. W 11. minucie po szybkiej kontrze prawym skrzydłem bliski strzelenia gola był Stuart Dallas, ale powstrzymał go Wayne Hennessey. Potem do głosu doszła Walia. Groźny był Aaron Ramsey, któremu centymetrów zabrakło do tego, by sięgnąć piłki i skierować ją do bramki już kilka chwil później. W 19. minucie w końcu trafił do siatki, ale był na sporym spalonym. Irlandczycy zrewanżowali się groźnym uderzeniem Jamiego Warda z ponad 20 metrów.

Co ciekawe, do przerwy Irlandia Płn. Prowadziła 2-0 w strzałach celnych. Obrońcy bardzo dobrze zaopiekowali się Garethem Bale'em, który nie miał żadnych okazji bramkowych ani miejsca, by się rozpędzić z piłką. Bale stał się groźniejszy po przerwie. W 58. minucie ładnie uderzył z rzutu wolnego (to był pierwszy celny strzał Walii!), ale Michael McGovern skutecznie odbił piłkę. McGovern - według wielu najlepszy bramkarz fazy grupowej, świetny w meczu z Niemcami - był bezradny w 75. minucie. Bale dośrodkował z lewej strony, a pechową interwencję zaliczył grający do tej pory bardzo dobry mecz Gareth McAuley.<<źródło:sport.pl>>

Walia - Irlandia Północna (1:0)
Bramki: McAuley (75. - sam.)

Kartki: Taylor, Ramsey , Dallas, Davis

Walia: Hennessey - Chester, A.Williams, Davies - Gunter, Allen, Ledley (63. J.Williams), Ramsey, Taylor - Vokes (55. Robson-Kanu), Bale

Irlandia Pn: McGovern - Hughes, McAuley (84. Magennis), Cathcart, Evans - Ward (69. Washington), Davis, Evans, Norwood (79. McGinn), Dallas - Lafferty