Nowości - Sportowe

niedziela, 12 czerwca 2016

Turcja - Chorwacja (0:1)

Dzisiaj o godzinie 15:00 na Parc des Princes w Paryżu zmierzyły się ze sobą reprezentacja Turcji i Chorwacji.

Mecz ten otworzył zmagania grupy D na Euro.
Od pierwszych chwil niedzielnego spotkania Chorwaci utrzymywali piłkę i starali się zdobyć jak najwięcej okazji do zdobycia bramki. Jednak zbyt pochopnie podejmowali swoje decyzje, dlatego mieli wiele niewykorzystanych sytuacji w polu karnym. Natomiast Turcy próbowali kontr, ale to nic im nie dawało.
Prawie pod koniec pierwszej połowy Luka Modrić kopnął z dystansu piłkę i strzelił gola.
W drugiej połowie turecka drużyna nie wykazała żadnej motywacji, więc Chorwacja nadal walczyła o wysoką wygraną. Dzisiejszy popołudniowy mecz zakończył się zwyciestwem Chorwatow 0:1.

Bramka: Modrić 41

Turcja: 1. Babacan - 7. Gonul, 15. Topal, 3. Balta, 18. Erkin - 16. Tufan, 8. Inan, 14. Ozyakup (46, 20. Sen) - 6. Calhanoglu, 9. Tosun (69, 21. Mor), 10. Turan (65, 17. Yilmaz)

Chorwacja: 23. Subasić - 11. Srna, 5. Corluka, 21. Vida, 3. Strinić - 10. Modrić, 19. Badelj - 14. Brozović, 7. Rakitić (89, 13. Schildenfeld), 4. Perisić (87, 9. Kramarić) - 17. Mandżukić (90, 20. Pjaca)

Żółte kartki: Tosun, Balta, Sen - Strinić