Nowości - Sportowe

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Anglia - Włochy (2:4k)

Anglia – Włochy (2:4k)

Wczoraj pożegnaliśmy ostatni ćwierćfinał na Mistrzostwach Europy 2012, a także ostatnią drużynę, czyli … Anglię.

Od pierwszej minuty w meczu przeciwko ekipie włoskiej, Anglicy nie mogli się pozbierać.
Nie wiedzieli, gdzie najlepiej ograć przeciwnika, robili mnóstwo błędów.
Zatem Włosi nie bali się nikogo i grali tak dobrze, jak poprzednie spotkania na Euro.

Najlepsze akcje były już między13 a 20 minutą, jak Balotelli uderzył w słupek. Emocje z każdą minutą narastały.
Zaś Buffon pokazał Anglikom, że był najlepszym bramkarzem, jest i będzie na zawsze.
GiGi obronił bramkę na długości zaledwie 2 – 3 metrów.

Sędzia z Portugalii niestety wykazał się dużą niesprawiedliwością. Reprezentanci Włoch otrzymali dużo żółtych kartek, a Anglicy? Prawie nic!
Johnsson faulował Pirlo, a sędzia udawał, że nic nie widział.

Całe 90 minut były tak emocjonujące, że kibice nawet przeżyli dogrywkę i … rzuty karne! Po raz pierwszy w tych mistrzostwach!

Piłkarze byli już zmęczeni, ale grali do końca.
Dogrywka minęła w mgnieniu oka i nastąpiły rzuty karne.

Pierwszy strzelał Balotelli. Opanowany, spokojny – strzelił! Super!
Kolej na Buffon’a! Strzela Gerrard - celnie. Nic się nie stało GiGi.
I znów kolejka włoska.
Przy piłce Montolivo ... i .... strzela obok bramki!
Szok!
Potem na włoską bramkę atakuje Rooney - celnie.
Do piłki zmierza Andrea Pirlo - świetnie ją podciął i w tym samym czasie uzyskał najładniejszy gol.
Anglik. Young - trafia w poprzeczkę! Włosi zamarli z zaskoczenia! Co będzie dalej?
Teraz czas na Nocerino i ... gooooooooooool!