Nowości - Sportowe

środa, 13 lipca 2011

Powtórka z rozrywki (z RPA '10)

13.07. La Plata (PAP) - Piłkarze Urugwaju pokonali w La Placie reprezentację Meksyku 1:0 (1:0). Zwycięstwo to dało im drugie miejsce w grupie C i awans od ćwierćfinału turnieju Copa America, mistrzostw Ameryki Południowej. Zmierzą się w nim z gospodarzami - Argentyną.Losy wtorkowego meczu rozstrzygnęły się już w 15. minucie, kiedy błąd obrońców Meksyku wykorzystał Alvaro Pereira. Skierował do siatki piłkę odbitą przez Luisa Michela po rzucie wolnym z 30 metrów wykonywanym przez Diego Forlana.
Później, mimo kilku podbramkowych sytuacji, żadnej ze stron nie udało się zmienić wyniku. Blisko tego był kilkakrotnie Forlan, który wciąż nie może przerwać złej passy - w dziewiątym już meczu z rzędu w reprezentacji nie zdobył gola. Tym razem w 63. minucie trafił w poprzeczkę, minimalnie chybił też w 30. i 78. minucie.
W szeregach rywali najlepszą sytuację strzelecką zmarnował w 25. minucie Giovani Dos Santos. Natomiast Rafael Marquez Lugo skierował piłkę do siatki w 80. minucie, jednak był wówczas na pozycji spalonej. W miarę upływu czasu robiło się dość nerwowo, czego skutkiem było pięć żółtych kartek, w tym czterech dla piłkarzy z Meksyku. To nie dziwi, bowiem trzecia porażka oznaczała dla nich ostatnie miejsce w grupie C i odpadnięcie z turnieju.
Wytłumaczeniem może być fakt, iż w turnieju wystąpiły rezerwy oparte głównie na reprezentacji U-22, bowiem ich starsi koledzy odpoczywają po tym, jak zdobyli w czerwcu Puchar CONCACAF. To niepowodzenie jest o tyle bolesne, że pozostałe trzy zespoły zakwalifikowały się do fazy play off. Chile zakończyło rywalizację z dorobkiem siedmiu punktów, Urugwaj zdobył pięć, a Peru - cztery.
Z tego grona na razie tylko piłkarze z Chile znają swojego ćwierćfinałowego rywala. Ich kolejny mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem zmierzą się z Argentyną. Gospodarze turnieju, prezentując niezbyt wysoką formę, zdołali w ostatniej kolejce zapewnić sobie drugą pozycję w grupie A, premiowaną awansem.
Zaplanowany na 16 lipca w Santa Fe mecz będzie pojedynkiem dwóch najbardziej utytułowanych krajów w historii Copa America - Argentyna triumfowała w nich 15-krotnie, a Chile o jeden raz mniej.
Wcześniej, z grupy A, awans do 1/4 finału wywalczyły także ekipy Kolumbii i Wenezueli. Swoich przeciwników, podobnie jak Peru, poznają w środę wieczorem, po ostatnich spotkaniach w grupie B.